گزارش ها نشان می‌دهند که اولین گجت هوشمند پوشیدنی شرکت آمازون، عینک‌ مجهز به دستیار صوتی هوشمند «الکسا» خواهد بود. گفته می‌شود این عینک ظاهری معمولی خواهد داشت و با استفاده از تکنولوژی انتقال صدا از طریق استخوان‌ها، صدا را به گوش کاربران منتقل می‌کند. این یعنی برای شنیدن صدای الکسا نیازی به قرار دادن هرگونه هندزفری در داخل گوش نخواهد بود. احتمال می‌رود این عینک برخلاف «گوگل گلس» فاقد دوربین و نمایشگر باشد. «بابک پرویزی» سازنده‌ی گوگل گلس در سال ۲۰۱۴ توسط آمازون استخدام شد و حالا مسئول طراحی وساخت این عینک هوشمند شرکت آمازون است.

ضمنا خبرگزاری Financial Times در گزارش خود اعلام کرده که شرکت آمازون به دنبال ساخت نوعی دوربین امنیتی خانگی است که هیچ ارتباطی به محصولت اکو این شرکت هم نخواهد داشت. چند ماه پیش و زمانی که تصاویر لو رفته «اکو لوک» منتشر شد، بسیاری از کارشناسان حدث می‌زدند که این محصول همان دوربین امنیتی شرکت آمازون است که این حدث کاملا غلط از آب درآمد. حال دستگاه «اکو شو» این شرکت از طریق نمایشگر خود قادر است تصاویر دوربین‌های نظارتی مختلف را مستقیما پخش کند که به‌نظر می‌رسد تصاویر دوربین‌های امنیتی انحصاری شرکت آمازون نیز از طریق همین دستگاه نمایش داده خواهند شد.

عینک و دوربین‌های آمازون به‌احتمال زیاد تا پایان امسال معرفی می‌شوند و در کنار آنها برخی محصولات اکو فعلی هم به‌روزرسانی خواهند شد. اسپیکرهای اکو از سال ۲۰۱۴ تا به امروز تقریبا بدون تغییر باقی مانده‌اند و مدتی است از فروشگاه آمازون هم حذف شده‌اند. این اقدام احتمال معرفی مدل جدید این اسپیکرها را افزایش می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.