بسیاری از کاربرانی که در روزهای اخیر سیستم عامل ویندوز۱۰ خود را به روز کرده‌اند از پاک شدن ناگهانی بسیاری از فایل های ذخیره شده خود خبر داده‌اند.

بسیاری از این افراد می‌گویند علیرغم تلاش‌های فراوان نتوانسته اند فایل‌های پاک شده را بازیابی کنند.
به روزرسانی جدید ویندوز موسوم به Win10 version 1809 جنجال گسترده‌ای در دنیای فناوری به راه انداخته و کاربران معترض به مایکروسافت با حضور در شبکه های اجتماعی نسبت به دستکاری فایل‌های شخصیشان توسط این سیستم عامل به شدت اعتراض کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، این به روزرسانی باعث پاک شدن تمامی فایل های ذخیره شده در پوشه های \Documents، \Pictures، \Music و \Videos ویندوز می شود و مشخص نیست مایکروسافت چه زمانی راه حلی برای این مشکل ارائه می دهد.
کاربران برای بازیابی فایل های پاک شده خود به این دلیل می توانند از نرم افزار Recuva استفاده کنند که نسخه‌ای رایگان از آن از   این آدرس  در دسترس است. البته این نرم افزار دارای یک نسخه پولی و حرفه ای هم هست.

البته برای اینکه نرم افزار یادشده عملکرد بهتری داشته باشد، کاربران باید تا قبل از بارگذاری و اجرای این نرم افزار از هرگونه تغییر، جابجایی و دستکاری برنامه ها وفایلهای ذخیره شده بر روی رایانه خود خودداری کنند. در صورت بی توجهی به این مساله ممکن است بخشی از فایل های از دست رفته قابل بازگرداندن نباشد.
نرم افزار Recuva علاوه بر بازیابی انواع فایلهای تصویری و چندرسانه ای از هارد دیسک رایانه می‌تواند این کار را در مورد کارت‌های حافظه، هاردهای خارجی و حافظه های یواس بی نیز انجام دهد. Recuva قادر به بازیابی فایل‌های ذخیره شده بر روی هاردهای آسیب دیده و به تازگی فرمت شده نیز هست.

2 پاسخ
  1. علیپور
    علیپور می گوید

    ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.